काठमाडौँ – प्रतिनिधि सभा, प्रदेश सभा तथा स्थानीय तहका सदस्यको उपनिर्वाचनको मतगणना सोमबार सम्पन्न भएको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ । नतिजा अनुसार नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) ३० स्थानमा विजयी भएको निर्वाचन आयोगले जनाएको छ ।
यसैगरी प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली काँग्रेसले १३ स्थानमा जित हासिल गरेको छ भने अन्य पार्टीले ९ स्थानमा विजय हासिल गरेका छन् ।
नतिजाअनुसार बागलुङ निर्वाचन क्षेत्र नं २ ९२० मा नेकपा समर्थित राष्ट्रिय जनमोर्चाका उम्मेदवारले विजय हासिल गरेका छन् । यस्तै प्युठानको ऐरावती गाउँपालिका २ मा स्वतन्त्र उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।
यस्तै समाजवादी पार्टीले ४ स्थानमा विजय हासिल गरेको छ भने ३ राजपाले स्थानमा विजय हासिल गरेको छ ।
(क) प्रतिनिधि सभा सदस्यको निर्वाचन परिणाम
सि.नं. |
जिल्ला |
प्रतिनिधि सभा सदस्य |
निर्वाचित उम्मेदवारको |
||
नाम थर |
प्राप्त मत |
राजनीतिक दल |
|||
1. |
कास्की |
निर्वाचन क्षेत्र नं २ |
विद्या भट्टरार्इ |
२४३९४ |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
(ख) प्रदेश सभा सदस्यको निर्वाचन परिणाम
सि.नं. |
जिल्ला |
प्रदेश सभा सदस्य |
निर्वाचित उम्मेदवारको |
||
नाम थर |
प्राप्त मत |
राजनीतिक दल |
|||
1. |
भक्तपुर |
निर्वाचन क्षेत्र नं १ (१) |
कृष्णलाल भडेल |
१३४४९ |
नेपाली काँग्रेस |
२. |
बागलुङ |
निर्वाचन क्षेत्र नं २(२) |
खिमविक्रम शाही |
११२३५ |
राष्ट्रिय जनमोर्चा |
३. |
दाङ |
निर्वाचन क्षेत्र नं ३ (२) |
विमला कुमारी खत्री |
२४२८६ |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
(ग) स्थानीय तह उपमहानगरपालिका प्रमुखको निर्वाचन परिणाम
सि.नं. |
जिल्ला |
स्थानीय तहको नाम |
पद |
वडा नं. |
निर्वाचित उम्मेदवारको |
||
नाम थर |
प्राप्त मत |
राजनीतिक दल |
|||||
१ |
सुनसरी |
धरान उ.म.न.पा. |
प्रमुख |
- |
तिलक राई |
26709 |
नेपाली काँग्रेस |
(घ) स्थानीय तहका गाउँपालिका अध्यक्षको निर्वाचन परिणाम
सि.नं. |
जिल्ला |
स्थानीय तहको नाम |
पद |
वडा नं. |
निर्वाचित उम्मेदवारको |
||
नाम थर |
प्राप्त मत |
राजनीतिक दल |
|||||
१ |
पाँचथर |
फाल्गुनन्द गा.पा. |
अध्यक्ष |
- |
विर बहादुर कुरुम्वाङ |
५३६९ |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२ |
संखुवासभा |
मकालु गा.पा. |
अध्यक्ष |
- |
तेज बहादुर पोख्रेल |
३०१८ |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३ |
महोत्तरी |
पिपरा गा.पा. |
अध्यक्ष |
- |
विक्रम चौधरी |
३२४९ |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
(ङ) स्थानीय तहका गाउँपालिका उपाध्यक्षको निर्वाचन परिणाम
सि.नं. |
जिल्ला |
स्थानीय तहको नाम |
पद |
वडा नं. |
निर्वाचित उम्मेदवारको |
||
नाम थर |
प्राप्त मत |
राजनीतिक दल |
|||||
१ |
हुम्ला |
खार्पुनाथ गा.पा. |
उपाध्यक्ष |
- |
रुपा शाही |
१४५४ |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
(ग) स्थानीय तहका वडा अध्यक्षको निर्वाचन परिणाम
सि.नं. |
जिल्ला |
स्थानीय तहको नाम |
पद |
वडा नं. |
निर्वाचित उम्मेदवारको |
||
नाम थर |
प्राप्त मत |
राजनीतिक दल |
|||||
१ |
पाँचथर |
फिदिम न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
गजा धर भटराई |
1446 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२ |
पाँचथर |
हिलिहाङ्ग गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
7 |
तिल बिक्रम इधिङगो |
842 |
नेपाली काँग्रेस |
३ |
मोरङ |
धनपालथान गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
२ |
नारायण प्रसाद साह |
१७०१ |
नेपाली काँग्रेस |
४ |
सुनसरी |
धरान उ.म.न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
७ |
जीवन राज सुवेदी |
622 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
५ |
संखुवासभा |
खाँदवारी न.पा |
वडा अध्यक्ष |
३ |
भरत कुमार घिमिरे |
796 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
६ |
भोजपुर |
पौवादुङ्मा गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
जितेन्द्र राई |
691 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
७ |
खोटाङ |
साकेला गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
3 |
शिवकला राई |
391 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
८ |
सप्तरी |
छिन्नमस्ता गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
7 |
प्रमिला देवी यादव |
540 |
राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल |
९ |
सिरहा |
कल्याणपुर न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
12 |
दिलिप कुमार यादव |
825 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
१० |
महोत्तरी |
वलवा न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
2 |
विपिन पजियार सुडी |
461 |
नेपाली काँग्रेस |
११ |
महोत्तरी |
वलवा न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
८ |
रामबाबु महतो |
६५९ |
समाजवादी पार्टी |
१२ |
महोत्तरी |
मटिहानी न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
६ |
राम बाबु नायक |
375 |
राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल |
१३ |
सर्लाही |
हरिपुर्वा न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
श्याम बाबु राय |
347 |
समाजवादी पार्टी |
१४ |
रौतहट |
गढीमाई न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
2 |
दीपेन्द्र श्रेष्ठ |
771 |
नेपाली काँग्रेस |
१५ |
बारा |
बारागढी गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
सुरेश प्रसाद चौधरी |
749 |
समाजवादी पार्टी |
१६ |
पर्सा |
सखुवा प्रसौनी गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
5 |
रुपलाल कुमार यादव |
1031 |
समाजवादी पार्टी |
१७ |
रामेछाप |
उमाकुण्ड गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
5 |
कुल बहादुर बस्नेत |
769 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
१८ |
सिन्धुपाल्चोक |
ईन्द्रावती गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
८ |
केदारनाथ आचार्य |
712 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
१९ |
काभ्रेपलाञ्चोक |
धुलिखेल न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
२ |
देव प्रसाद कोइराला |
867 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२० |
काठमाडौं |
दक्षिणकाली न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
३ |
शिवभक्ति वलामी |
618 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२१ |
चितवन |
भरतपुर म.न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१६ |
अमृतराज हमाल |
3183 |
नेपाली काँग्रेस |
२२ |
चितवन |
खैरहनी न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
4 |
देव बहादुर बस्नेत |
1138 |
नेपाली काँग्रेस |
२३ |
चितवन |
खैरहनी न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
5 |
प्रतिमा कार्की |
842 |
नेपाली काँग्रेस |
२४ |
लमजुङ |
सुन्दरबजार न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
२ |
नविन कुमार श्रेष्ठ |
989 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२५ |
बागलुङ |
बडिगाड गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
२ |
ढाल प्रसाद शेरचन |
704 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२६ |
नवलपरासी (वर्दघाटसुस्ता पूर्व) |
बौदीकाली गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
५ |
खिम बहादुर थापा खरु मगर |
367 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२७ |
गुल्मी |
रुरुक्षेत्र गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
6 |
गिरी प्रसाद सिंजाली |
802 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
२८ |
कपिलवस्तु |
शिवराज न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१० |
मन्जु मिश्र |
868 |
राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल |
२९ |
अर्घाखाँची |
मालारानी गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
3 |
शोभाखर खनाल |
1159 |
नेपाली काँग्रेस |
३० |
प्यूठान |
प्यूठान न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
२ |
मुक्ती पोख्रेल |
1127 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३१ |
प्यूठान |
ऐरावती गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
द्रोण प्रसाद पाण्डे |
६९६ |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३२ |
प्यूठान |
ऐरावती गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
२ |
भिमेश कुमार घर्ती मगर |
८५५ |
स्वतन्त्र |
३३ |
रोल्पा |
थवाङ गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
जनक बहादुर बुढामगर |
174 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३४ |
दाङ |
घोराही उ.म.न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
16 |
तारा बहादुर डि.सी. |
1218 |
नेपाली काँग्रेस |
३५ |
बाँके |
कोहलपुर न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
६ |
राम शरण थारु |
800 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३६ |
सल्यान |
कुमाख गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
5 |
धर्मे बुढाथोकी |
792 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३७ |
बाजुरा |
त्रिवेणी न.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
मन राजे बुढा |
367 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३८ |
अछाम |
मेल्लेख गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
5 |
रमेश बहादुर खडका |
778 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
३९ |
डोटी |
आदर्श गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
२ |
राम बहादुर बोहरा |
668 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
४० |
कञ्चनपुर |
पुनर्वास न.पा |
वडा अध्यक्ष |
३ |
कृष्ण बहादुर तामाङ्ग |
528 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
४१ |
बैतडी |
सुर्नया गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
१ |
गजेन्द्र बहादुर चन्द |
219 |
नेपाली काँग्रेस |
४२ |
बैतडी |
पुर्चौडी गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
4 |
शैलेन्द्र धानुक |
663 |
नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) |
४३ |
बैतडी |
दोगडाकेदार गा.पा. |
वडा अध्यक्ष |
4 |
सुरेन्द्र प्रसाद भट्ट |
584 |
नेपाली काँग्रेस |
प्रतिक्रिया